جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
  • PIANC-Iran Secretariat

  • PIANC COPEDEC 2020 - Kish Island , Iran

  • 6th PIANC Biennial Technical Visit - Sydney , Australia

  • Iran as the host of PIANC-COPEDEC X 2020

  • 2nd Asian YPCom Seminar, Manila, Phillippines

  • YP-Com meeting during ICOPMAS 2016

  • PIANC Iran booth at ICOPMAS 2016

Loading

انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی (PIANC)

انجمن PIANC به عنوان قدیمی ترین انجمن علمی و تخصصی در زمینه زیر ساختارهای حمل و نقل دریایی در سال 1885 در کشور بلژیک تأسیس گردیده است. این انجمن  غیر سیاسی و غیر انتفاعی با هدف ارتقاء دانش علمی و فنی و با بهره گیری از دانش و تجربیات بهترین متخصصان بین المللی در زمینه های فنی، اقتصادی و زیست محیطی مربوط به زیرساخت های ترابری دریایی ، عهده دار تهیه آیین نامه ها و دستورالعملهای فنی می باشد.

سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۰ به عنوان اولین و تنها عضو واجد شرایط در خاورمیانه به طور رسمی فعالیت خود را در  انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی آغاز نموده است.

عضویت جمهوری اسلامی ایران در انجمن توسط مجلس شورای اسلامی به شماره مصوبه ۱۱۰/۳۰۶۱۶ در تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۰۶ به تصویب رسیده است.

 


آخرین اخبار Pianc

۲۵ مهر ۱۳۹۶
برگزاری جلسه متخصصین جوان کشور ( مهر 96 )
اولین جلسه اعضای متخصصین جوان کشور در سال 96 با حضور نمایندگان کشور در کمیسیون متخصصین جوان، اعضای دبیرخانه بخش ملی پیانک ایران و سایر اعضای متخصصین جوان در تاریخ 96/7/19 در محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار گردید.
۰۳ مهر ۱۳۹۶
انتشار گزارش شماره 177 کمیسیون ناوبری تفریحی با موضوع: " برندگان جایزه برترین طراحی اسکله تفریحی در 10 سال اخیر"
کارگروه شماره 177 انجمن پیانک گزارش تخصصی جدید این انجمن را با عنوان " برندگان جایزه برترین طراحی اسکله تفریحی در 10 سال اخیر " منتشر نمود.
۰۲ مهر ۱۳۹۶
انتشار گزارش شماره 173 کمیسیون ناوبری رودخانه ای با موضوع: " درس های آموخته شده از طراحی، نگهداری و عملیات پل های متحرک و دریچه های غلتان"
کارگروه شماره 173 انجمن پیانک گزارش تخصصی جدید این انجمن را با عنوان " درس های آموخته شده از طراحی، نگهداری و عملیات پل های متحرک و دریچه های غلتان " منتشر نمود.
۲۲ شهریور ۱۳۹۶
برگزاری اولین جلسه مشترک IOC/LOC و امضای تفاهم نامه برگزاری دهمین همایش بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه (PIANC-COPEDEC X)
نخستین جلسه مشترک برگزاری دهمین همایش بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه، با حضور اعضای کمیته های هماهنگی بین المللی(IOC) و کمیته هماهنگی ملی (LOC) در جزیره کیش برگزار وتفاهم نامه برگزاری همایش مزبور بین کمیته های هماهنگی ملی و بین المللی به امضا رسید.