شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

اخبار

فراخوان کارگاه آموزشی لایروبی، ساخت بندر و تاثیر متقابل آن بر جنبه های باستان شناسی

یکی از نقش های مهم انجمن پیانک،‌ تهیه و انتشار مستندات دستورالعمل‌های فنی است. مستندات اخیر اکثرا حول لایروبی و ساخت بندر در اطراف جزایر مرجانی و روش های مدیریت لایروبی در رابطه با محیط زیست بوده‌اند. به عنوان بخشی از این پروسه که منتهی به تهیه یک دستورالعمل فنی جدید و خوب تحت عنوان "لایروبی، ساخت بندر و تاثیر متقابل آن بر جنبه های باستان‌شناسی یا توجه به میراث" است، پیانک در تدارک یک کارگاه تخصصی رایگان برای متخصصین رشته های مرتبط می باشد که البته ظرفیت آن محدود می باشد. این کارگاه آموزشی در دفاتر PIANC در بروکسل و در تاریخ 20 نوامبر 2013 و به زبان انگلیسی تشکیل می گردد.

هدف از این کارگاه آموزشی در اختیار گذاشتن روش های بین‌المللی مناسب ،‌ از جمله تعریف وسعت یافته‌های باستان‌شناسی، ‌انجام نظرسنجی و کاهش اثرات لایروبی یا ساخت بندر در منابع شناخته شده یا دارای پتانسیل باستان‌شناسی می باشد. تعدادی از متخصصین از سراسر دنیا جهت ارائه مطالعات موردی مرتبط و درج این مطالب در مستندات، و تعدادی دیگر نیز جهت ارائه تجربیات خود به این کارگاه آموزشی دعوت شده‌اند. علاوه بر ارائه مقالات،‌ امکان تبادل اطلاعات از طریق جلسات بحث برای سایر شرکت کنندگان نیز وجود دارد.

برنامه کامل این کارگاه آموزشی در اوایل تابستان تهیه خواهد شد. از این رو با توجه به محدودیت تعداد،‌ از علاقمندان شرکت در بحث ها دعوت می شود تا اطلاعات خود از جمله نام و نام خانوادگی،‌ سازمان،‌ سمت،‌ آدرس پستی و ایمیل را به ایمیل pianc@pmo.ir  ارسال نمایند. (لازم به ذکر است از آنجا که شرکت در این کارگروه رایگان می باشد،‌ پیانک هیچ گونه هزینه مسافرت یا اقامت و غیره را تقبل نخواهد کرد.

علاقمندان می توانند در صورت هرگونه سوال یا ابهام با دبیرخانه پیانک ایران به آدرس ایمیل pianc@pmo.ir  یا تلفن 88190680- 021 ارتباط برقرار نمایند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۱۲
تعداد بازدید : ۲۱۶