شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

اخبار

کارگروه 172 کمیسیون دریایی پیانک، Mar Com، تحت عنوان "طراحی پایانه‌های LNG از جمله تسهیلات سوخت‌گیری" آغاز به کار نمود.

پتانسیل استفاده از گاز مایع طبیعی (LNG) به عنوان یک سوخت جایگزین برای کشتی ها با توجه به قوانین اخیر IMO (به خصوص برای مناطق کنترل پخش- ECAs) و به عنوان بخشی از کل مبحث بهبود عملکرد زیست‌محیطی کشتی‌رانی در حال سرعت گرفتن می باشد. در همین چارچوب استفاده از LNG‌ به عنوان سوخت برای کشتی‌رانی دریایی و داخلی مورد بررسی می‌باشد.

آنالیزهای اخیر حاکی از آن هستند که از لحاظ عملکردی LNG می تواند به عنوان یک گزینه جایگزین برای سوخت دریایی مطرح باشد. یکی از مباحث برجسته که کاربرد گسترده LNG با آن مواجه است،‌ سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز در رابطه با زیرساخت‌های سوخت‌گیری و قوانین سوخت‌گیری می باشد. از جمله اهداف این کارگروه می‌توان به تاسیس تعدادی از مسیرهای کشتی‌رانی شناورهای دریانوردی و داخلی با سوخت LNG تا سال 2015 اشاره کرد.

همچنین توجه داشته باشید که طبق مصوبه شورای 4 فوریه 2011، اعضای کارگروه  یا باید عضو پیانک بوده، در یک سازمان عضو یا خواهر(همکار) مشغول به کار باشند و یا عضو مدعو باشند.

علاقمندان  به عضویت در این کارگروه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر  از طریق پست الکترونیک PIANC@pmo.ir و یا شماره تماس 88190680 با دبیرخانه پیانک ایران ارتباط برقرار نمایند.

۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۲۳۳