شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

اخبار

انتصاب آقای محمد رضا الهیار به عنوان رییس کمیته ملی برگزاری (LOC) دهمین همایش بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه (2020 PIANC-COPEDEC)

انتصاب آقای محمد رضا الهیار به عنوان رییس کمیته ملی برگزاری (LOC) دهمین همایش بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه (2020 PIANC-COPEDEC)
مهندس محمدرضا الهیار طی حکمی توسط معاون وزیر راه و شهرسازی به عنوان رییس کمیته برگزاری ملی (LOC) دهمین همایش بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه پیانک – کوپدک (‌PIANC-COPEDEC 2020 )‌ منصوب گردید.

به گزارش دبیرخانه این همایش، محمد سعیدن‍ژاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی طی حکمی، محمدرضا الهیار مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر را بعنوان رییس کمیته هماهنگی ملی (LOC) همایش مذکور منصوب نمود.

در بخشی از این حکم خطاب به وی آمده است: "با توجه به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان رییس کمیته برگزاری ملی (LOC) و نماینده سازمان در انجام مذاکرات با نمایندگان انجمن جهانی پیانک و برگزار کنندگان دهمین همایش بین المللی PIANC-COPEDEC منصوب می گردید.

با توجه به انتخاب جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی برگزاری همایش مزبور همزمان با چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS 2020) و نقش، اعتبار و جایگاه کسب شده این همایش در عرصه های بین المللی و کشورهای در حال توسعه، برگزاری موفق این همایش به منظور کمک به ارتقاء بیش از پیش دانش مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی از اهم اموری است که انتظار می رود بدان اهتمام ورزید."

 در راستای عضویت سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از طرف جمهوری اسلامی ایران در انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی (PIANC) از سال 2010 و با توجه به اقدامات و همکاری موثر صورت گرفته، در طی برگزاری گردهمایی سالیانه انجمن مذکور با حضور نمايندگان تمامی کشورهای عضو، اکثریت قاطع اعضا از میزبانی ایران برای این همایش حمایت نمودند.

بی شک میزبانی این همایش که یکی از مهم ترین رویدادهای علمی مهندسی دریایی در سطح بین المللی محسوب و حضور چهره های برتر مهندسی سواحل و سازه های دریایی از کشورهای مختلف جهان دستاورد ارزشمندی برای کشور و این سازمان می باشد.

بر اساس گزارش دبیرخانه ملی همایش مزبور، اولین دوره کنفرانس COPEDEC با هدف فراهم نمودن بستری بین المللی جهت به اشتراک گذاشتن تجارب و یافته های متخصصین سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه در سال ۱۹۸۳ در سریلانکا برگزار شده بود و در جریان برگزاری آخرین دوره از این کنفرانس در اکتبر ۲۰۱۶ در ریودوژانیرو برزیل نشان برگزاری این همایش به آقای الهیار به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.

شایان ذکر است پیانک قدیمی ترین انجمن دریایی است که با هدف ارتقاء دانش علمی و فنی در زمینه زیر ساختارهای حمل و نقل دریایی در سال ۱۸۸۵ در کشور بلژیک تأسیس شده است. عضویت رسمی سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این انجمن، فعالیت چشمگیر ایران در بین اعضا و حضور دبیر کل این انجمن در دوره های هشتم و نهم همایش بین المللی دوسالانه سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS)  و مشاهده سطح بالای علمی و اجرایی همایش زمینه را جهت پذیرش پیشنهاد ایران برای میزبانی این همایش مهم جهانی فراهم نمود.

اطلاعات بیشتر از طریق پایگاه‌های اینترنتی PIANC و PIANC-COPEDEC به آدرس http://pianc.pmo.ir و http://pianc-copedec2020.pmo.ir در اختیار علاقمندان قرار داده می‌شود.

۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۶
http://www.pmo.ir/ |
تعداد بازدید : ۸۷