جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

اخبار

تشکیل کارگروه 170 انجمن بین¬المللی زیرساخت¬های حمل و نقل آبی (PIANC)

کمیسیون تخصصی محیط زیست انجمن بین المللی پیانک در نظر دارد کارگروه 170 را با موضوع " بهترین راهکارها برای کاهش بازخورد فعالیت‌های ساخت و ساز بنادر بر زندگی لاک¬پشت¬ها و پستاندارن در آبراه¬های دریایی" تشکیل دهد.

از آنجائیکه عملیات لایروبی در سراسر جهان به صورت بالقوه گونه­های دریایی حساس بالاخص لاک­پشت­ها و پستانداران را تحت تاثیر قرار می­دهد، این کارگروه در نظر دارد در این گزارش سطوح مختلف حفاظت از مناطق ساحلی و اندازه­گیری در حین لایروبی و ساخت بنادر را در نقاط مختلف جهان مورد بررسی قرار دهد. هر کدام از پروژه‌های ساخت و ساز در مناطق ساحلی با توجه به عملیات مورد نیاز، تاثیر مشخصی روی زیستگاه­ها خواهند گذاشت که این تاثیر می­تواند از جنبه­های اقتصادی،‌ تولید، برنامه زمانبندی، تجهیزات مورد نیاز و ایمنی بررسی شود.

کمیسیون محیط زیست پیانک اهداف تهیه این گزارش را جمع­آوری داده­های فنی مورد نیاز برای نمونه­های موردی عملیات لایروبی و ساخت بنادر، آنالیز اطلاعات و فراهم نمودن دستورالعمل برای انجام عملیات ساخت و ساز در نقاط با حساسیت بالای متاثر نمودن زیستگاه­های گونه‌های دریایی  بیان نموده است. این کمیسیون در نظر دارد با جمع­آوری نمونه­های موردی موجود در این زمینه، خطر آسیب­رسانی به لاک­پشت­ها و پستانداران دریایی در حین ساخت و ساز و فرآیند لایروبی را کاهش دهد.

۴ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳
تعداد بازدید : ۲۵۱