برگزاری دومین بازدید متخصصین جوان بخش ملی پیانک ایران- چابهار

برگزاری دومین بازدید متخصصین جوان بخش ملی پیانک ایران- چابهار
با توجه به پایان فاز ششم پروژه ملی پایش و مطالعات شبیه سازی سواحل ایران در مکران (Makoran)، هماهنگی لازم جهت بازدید تخصصی متخصصین جوان بخش ملی انجمن پیانک و حضور جلسات ارائه توضیحات پروژه در چابهار، استان سیستان و بلوچستان صورت پذیرفت.
دبیرخانه پیانک ایران با هدف تعامل هر چه بیشتر با متخصصین دریایی بالاخص دانشجویان اعلام داشته و تاکید نمود که این امر زمینه­ ساز ارتقاء جایگاه بخش ملی انجمن پیانک ایران خواهد بود. شایان ذکز است مقدمات برگزاری حداقل چهار بازدید در سال در کشور نیز فراهم شده است.
 در این بازدید ضمن معرفی پروژه پایش و شبیه­سازی سواحل کشور،‌ به بخش های مختلف این پروژه اشاره گردید. ضمنا با توجه به حضور استاندار محترم سیستان و بلوچستان در جلسه کمیته ساماندهی سواحل، به برخی مسائل و چالش های موجود در استان توسط تمامی ارگان ها و سازمانهای ذیربط اشاره و راهکارهای مربوطه نیز ارائه گردید. 
 بازدید متخصصین جوان در این دوره شامل، گشت دریایی با شناور و آشنایی با نحوه عملکرد دستگاه های موجود بر روی شناور، بازدید از بندر شهید بهشتی و ارائه توضیحات در خصوص فازهای طراحی و توسعه و در نهایت بازدید از سواحل شرقی استان از چابهار تا گواتر و پسابندر گردید. 
 شایان ذکر است در این مسیر سایر جاذبه های توریستی استان مانند دریاچه صورتی لیپار، کوه های مریخی و انجیر معابد نیز توسط جناب آقای آفرین، رئیس اداره مدیریت سواحل به متخصصین جوان معرفی گردید.
جهت مشاهده تمامی تصاویر بازدید به نگارخانه مراجعه نمایید.
۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۷
تعداد بازدید : ۳۲۹