انتشار گزارش شماره 166 کمیسیون ناوبری رودخانه ای

انتشار گزارش شماره 166 کمیسیون ناوبری رودخانه ای
کارگروه شماره 166 انجمن پیانک، گزارش تخصصی جدید این انجمن را با عنوان " سازه های باد شونده در مهندسی هیدرولیک" منتشر نمود.

این اولین گزارش انجمن پیانک است که به طور ویژه ای بر موضوع دریچه های باد شونده تمرکز دارد و هم چنین اولین گزارش با موضوع  طراحی، ساخت، بهره برداری و نگه داری دریچه های باد شونده مورد استفاده صاحبان و مجریان است. گزارش گذشته کارگروه تخصصی 26کمیسیون ناوبری رودخانه ای (پیانک، a2005) یک بررسی جامع در مورد فن آوری های مدرن، ابزار طراحی و تحقیقات اخیر مورد استفاده جهت طراحی و ساخت سازه های کنترل کننده سطح و جریان آب در رودخانه ها، آبراه ها و بنادر ( برای ناوبری و کنترل سیل) را ارائه می دهد. این گزارش به طور خلاصه به معرفی دریجه های لاستیکی ( که هم چنین به عنوان سدهای لاستیکی، سرریز لاستیکی و یا سدهای بادشونده شناخته می شود) و دریجه های فولادی لاستیکی (که هم چنین به عنوان دریچه تحت فشار پنوماتیکی و یا دریچه Obermeyer شناخته می شود) می پردازد. گزارش کارگروه تخصصی 166 مفید و مکمل گزارش 26 است.

براساس شرایط مرجع کارگروه، هدف از این گزارش بررسی مزایا و معایب، ارائه توصیه ها و راه حل های عملی،  تهیه یک روش کلی جهت طراحی و تحلیل، جمع آوری تجربیات و تحلیل  تخصصی در مورد مسائل مربوطه و نشان دادن محدوده کاربردی دریجه های باز شونده است. این گزارش باید به طراحان و مجریان در سرتاسر جهان کمک کرده و راهنمایی را جهت ساخت و استفاده ایمن و مقرون به صرفه سازه های هیدرولیکی بازشونده فراهم آورد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی انجمن مراجعه نمایند.

۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۱۴۶