پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

انتشار گزارش شماره 166 کمیسیون ناوبری رودخانه ای

انتشار گزارش شماره 166 کمیسیون ناوبری رودخانه ای
کارگروه شماره 166 انجمن پیانک، گزارش تخصصی جدید این انجمن را با عنوان " سازه های باد شونده در مهندسی هیدرولیک" منتشر نمود.

این اولین گزارش انجمن پیانک است که به طور ویژه ای بر موضوع دریچه های باد شونده تمرکز دارد و هم چنین اولین گزارش با موضوع  طراحی، ساخت، بهره برداری و نگه داری دریچه های باد شونده مورد استفاده صاحبان و مجریان است. گزارش گذشته کارگروه تخصصی 26کمیسیون ناوبری رودخانه ای (پیانک، a2005) یک بررسی جامع در مورد فن آوری های مدرن، ابزار طراحی و تحقیقات اخیر مورد استفاده جهت طراحی و ساخت سازه های کنترل کننده سطح و جریان آب در رودخانه ها، آبراه ها و بنادر ( برای ناوبری و کنترل سیل) را ارائه می دهد. این گزارش به طور خلاصه به معرفی دریجه های لاستیکی ( که هم چنین به عنوان سدهای لاستیکی، سرریز لاستیکی و یا سدهای بادشونده شناخته می شود) و دریجه های فولادی لاستیکی (که هم چنین به عنوان دریچه تحت فشار پنوماتیکی و یا دریچه Obermeyer شناخته می شود) می پردازد. گزارش کارگروه تخصصی 166 مفید و مکمل گزارش 26 است.

براساس شرایط مرجع کارگروه، هدف از این گزارش بررسی مزایا و معایب، ارائه توصیه ها و راه حل های عملی،  تهیه یک روش کلی جهت طراحی و تحلیل، جمع آوری تجربیات و تحلیل  تخصصی در مورد مسائل مربوطه و نشان دادن محدوده کاربردی دریجه های باز شونده است. این گزارش باید به طراحان و مجریان در سرتاسر جهان کمک کرده و راهنمایی را جهت ساخت و استفاده ایمن و مقرون به صرفه سازه های هیدرولیکی بازشونده فراهم آورد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی انجمن مراجعه نمایند.

۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۶۶